قوانین و مقررات
کارنوتیک یک پلتفرم آموزشی بر بستر اینترنت است. به منظور سامان بخشیدن به روابط و تعاملات بین این پلتفرم و کاربران ( کاربر شخصی است که در حال دسترسی، مرور یا تعامل با یک وب سایت است)، سند حاضر تهیه شده است.
این سند شامل قوانین و مقررات وب سایت کارنوتیک و مرجع داوری در تعاملات میان این پلتفرم و کابران آن است، لذا مطالعه دقیق آن به تمامی افرادی که قصد ورود به سایت، ثبت‌نام و عضویت و استفاده از خدمات رایگان و غیر رایگان وب سایت کارنوتیک را دارند، توصیه می‌شود.
هرگونه تعامل با وب‌سایت کارنوتیک به معنی پذیرش تمامی شروط و قوانین این سند است. این سند با مرور زمان امکان دارد دچار تغییر شود، کاربران موظفند نسبت به تغییرات در اصول و قوانین پلتفرم کارنوتیک، آگاه باشند.
از طرف دیگر، پلتفرم کارنوتیک متعهد می‌شود که نسبت به حقوق کاربران خود طبق قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، آگاه باشد و در راستای پایبندی به آن از تلاشی دریغ ننماید.
همچنین کارنوتیک خود را تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران دانسته و منطبق بر مفاد قانون تجارت الکترونیک و قانون جرائم رایانه‌ای عمل می‌کند.
در ادامه به منظور یکسان‌سازی تعاریف بین مخاطبان این سند، تمامی تعاریف قرار داده شده‌اند.
1.2 پلتفرم آموزش آنلاین
پلتفرم آموزش آنلاین، فروشگاه و یا موسسه آموزشی است که بر بستر اینترنت استوار است. امکان ارائه آموزش‌ها، محصولات، خدمات و دریافت وجه از طریق این پلتفرم به ‌صورت بر خط و بلادرنگ میسر است.
2.2 محصولات دیجیتال
کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها از طریق اینترنت وجود دارد.
3.2 پلتفرم آموزش آنلاین کارنوتیک
کارنوتیک یک پلتفرم آموزش آنلاین است. همه افرادی که به دنبال یادگیری و یا آموزش هستند، می‌توانند از کارنوتیک استفاده کنند. کارنوتیک بستر انتشار دوره‌های آموزشی آنلاین است و دوره‌های خود را به صورت رایگان و غیررایگان در اختیار کاربران می‌گذارد. هم‌چنین افرادی که به دنبال تولید دوره‌های آموزشی هستند، می‌توانند از کارنوتیک به عنوان یک پلتفرم برای در دسترس قرار دادن آموزش‌های خود استفاده کنند.
4.2 کاربر
کاربر شخصی است که در حال دسترسی، مرور یا تعامل با یک وب سایت است.
5.2 خریدار
کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در پلتفرم کارنوتیک می‌کند.
6.2 دانشجو
کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت نام در دوره‌های آموزشی و پرداخت هزینه دوره(های) مورد عرضه در پلتفرم کارنوتیک می‌کند.
7.2 مدرس
یک شخص حقیقی یا حقوقی است که به‌واسطه پلتفرم کارنوتیک، اقدام به فروش و انتشار دوره(‌های) آموزشی به‌صورت آنلاین می‌کند.
8.2 حساب کاربری
کاربر از طریق حساب کاربری خود در وب‌سایت کارنوتیک، می‌تواند فهرست دوره‌ها و محصولات خریداری‌شده، منتشرشده و مورد علاقه خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل ‌ویرایش و بروز رسانی است.
9.2 دوره
به آموزش‌های موجود در وب‌سایت کارنوتیک که با یک آدرس صفحه مشخص در وب‌سایت قابل دسترسی هستند، یک دوره می‌گوییم.
10.2 درگاه پرداخت
یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت، انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت کارنوتیک با استفاده از پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.
با توجه به مفاد قرارداد حاضر، کارنوتیک به کاربران خود حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از پلتفرم کارنوتیک را می‌دهد. کلیه حقوق، مالکیت و منافع پلتفرم کارنوتیک در مالکیت انحصاری کارنوتیک است.
کاربر تضمین می‌نماید که با ‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم کارنوتیک استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفر کارنوتیک باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌کند که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.
در قسمت 2.8 حساب کاربری را تعریف کردیم، در ادامه با قوانین و مقررات کارنوتیک در رابطه با حساب کاربری آشنا می‌شویم:
1. برای استفاده از خدمات پلتفرم کارنوتیک هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی، لازم است در وب‌سایت کارنوتیک ثبت‌نام کند. ثبت‌نام در کارنوتیک منجر به ایجاد حساب کاربری برای کاربر می‌شود.
2. کاربر متعهد می‌شود که از اطلاعات صحیح و به‌روز برای ثبت‌نام در پلتفرم کارنوتیک استفاده کند و در صورت استفاده از اطلاعات اشتباه، مسئولیت عواقب آن به عهده شخص کاربر است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
3. کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره تلفن متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در پلتفرم کارنوتیک اقدام نماید و در صورتی که ایمیل یا شماره تماس در مالکیت فرد دیگری باشد، در صورت بروز هرگونه خطا از سمت کاربر، مسئولیت آن با مالک حقیقی شماره تماس یا ایمیل ثبت‌نامی بوده و کارنوتیک مسئولیتی از این بابت را نمی‌پذیرد.
4. هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.
5. در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به کارنوتیک اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به کارنوتیک انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
به علاوه کارنوتیک خود را حامی حقوق کاربران می‌داند، لذا از سمت کارنوتیک مسئولیت حفاظت از حریم شخصی و محرمانگی کاربران، تامین می‌شود.
6. مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات کارنوتیک در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
7. کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
8. کاربر آگاه است با ثبت‌نام در پلتفرم کارنوتیک، ممکن است در راستای معرفی محصولات، خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا هرگونه پیامی چه به صورت پیامک، تماس تلفنی و اینترنتی را از سمت کارنوتیک دریافت نماید. در صورت عدم تمایل کاربر به دریافت اینگونه پیام‌ها، کاربر می‌تواند به‌منظور لغو اطلاع‌رسانی‌ها از طریق راه‌های ارتباط با کارنوتیک اقدام نماید.
9. کاربران می‌پذیرند صرفاً استفاده‌کننده پلتفرم کارنوتیک هستند و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با کارنوتیک ندارند و بدین سبب نمی‌توانند مدعی حقوقی از آن دست، گردند.
1. کلیه محتوای پلتفرم کارنوتیک و طراحی ظاهری آن (feel and look) ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۷ هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، داده‌های گردآوری‌شده و نرم‌افزار، همگی متعلق به کارنوتیک بوده و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۷ و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب ۱۳۸۸ است.
2. علائم تجاری موجود در سایت کارنوتیک چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به کارنوتیک بوده و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از کارنوتیک بنا به مقتضی استفاده نمود.
3. کارنوتیک متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به کارنوتیک در زمره‌ی با‌ارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.
4. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در پلتفرم کارنوتیک صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام کارنوتیک هستند
1. کاربر می‌پذیرد با خرید و یا استفاده از هر آموزش و یا محصول (دوره آموزشی)، در واقع صرفاً مجوز استفاده برای یادگیری شخصی از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال و بدون محدودیت زمانی به وی اعطا شده است.
2. کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به کارنوتیک وارد می‌نماید، بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در پلتفرم کارنوتیک، در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، کارنوتیک می‌تواند از حق خود برای پیگیری قضایی استفاده کند و در صورت لزوم اطلاعات فرد خاطی را در اختیارر مقام قضایی قرار دهد.
کارنوتیک منتهای تلاش خود را برای تولید و انتشار محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید، ولیکن کارنوتیک، مدرسان، مدیران، کارکنان یا نماینده آن‌ها تضمینی در رابطه تمامیت کارنوتیک یا محتوای آن از جمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن و ... نمی‌پذیرد؛ کارنوتیک بابت خساراتی که به سبب خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از پلتفرم کارنوتیک به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین کارنوتیک هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. همچنین کارنوتیک تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد را عهده‌دار نمی‌شود و کاربران با علم به بروز چنین مسائلی می‌پذیرند از این پلتفرم استفاده کنند.
کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد.
در صورت عدم انجام مذاکرات و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقت‌نامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.
1. درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت ‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول، خدمات و دوره نماید و بدین سبب کارنوتیک متحمل خسارت ازجمله پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، کاربر خاطی مکلف به پرداخت ۱۰ برابر هزینه‌های صورت گرفته به کارنوتیک خواهد بود.
2. امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف ۲۰ روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از کارنوتیک خریداری کند.
کارنوتیک در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای کارنوتیک یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات کارنوتیک را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
مهم‌ترین مصادیق این بند به شرح زیر است:
1. فروش و یا پخش محصولات کارنوتیک به نحو مستقیم یا غیرمستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛
2. استفاده همزمان از یک حساب کاربری توسط بیش از یک نفر؛
3. در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در کارنوتیک نماید؛
4. کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛
تبصره:
در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید کارنوتیک حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛
5. هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار کارنوتیک شود؛
6. توهین و یا افترا زدن به کارنوتیک یا سایر کاربران و مدرسان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)
7. به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛
8. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت و شبکه های اجتماعی.
9. کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در کارنوتیک (غیر از بخش 4 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، استفاده مجدد کلیه محصولات و دوره‌های خریداری شده و پشتیبانی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.
10. در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.
1. بخش «ارسال نظرات» کارنوتیک بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات و دوره‌های آموزشی است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان کارنوتیک تایید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.
2. بدیهی است که کارنوتیک در قبال صحت نظرات منتشر شده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران از نظر فنی مورد تائید کارنوتیک نیست و کاربران نباید صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول، دوره و یا هر گونه اقدام دیگری تصمیم‌گیری نمایند.
3. نظرات بایستی به فارسی باشند، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده شود و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند. به‌علاوه کاربران موظفند از انتشار هرگونه مطلبی که مصداق عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، پرهیز کنند در غیر این صورت، دسترسی کاربر به پلتفرم کارنوتیک مسدود شده و در صورت لزوم، اطلاعات کاربر در اختیار مرجع قضایی قرار می‌گیرد.
4. کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید و از بخش ارسال نظرات به منظور اهداف تبلیغاتی برای سایر سازمان‌ها استفاده کند. هرگونه تبلیغ و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود
5. سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محتوای صفحه موردنظر باشد.
1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، دسترسی به دوره خریداری شده برای کاربر باز می‌شود. در صورتی که پس از پرداخت هزینه کاربر همچنان به دوره دسترسی نداشته باشد، می‌باید از طریق راه‌های ارتباطی معرفی شده در پلتفرم کارنوتیک، مشکل را گزارش دهد. کارنوتیک خود را موظف می‌داند که به مشکل کاربر نهایتا ظرف 48 ساعت کاری رسیدگی کند.
در صورتی که پس از صرف زمان مشکل برطرف نشد، مبلغ دوره به حساب کاربر بازگشت داده می‌شود و دسترسی به‌دوره برای وی مسدود باقی می‌ماند.
2. کاربر موظف است هرگونه مشکل در رابطه با دسترسی به دوره خریداری شده را ظرف حداکثر 72 ساعت کاری گزارش دهد. در غیر این صورت، کاربر نمی‌تواند درخواست عودت وجه در صورت عدم رفع مشکل را داشته باشد.
3. خریدار پس از پرداخت هزینه دوره، حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده و عودت وجه را نخواهد داشت.
4. کارنوتیک مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل داده ‌شده ندارد.
5. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را به کارنوتیک اعلام نماید و کارنوتیک موظف است ضمن پیگیری مغایرت از مدرس و فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت کارنوتیک صرفاً کسر وجه محصول از حساب مدرس، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «پرداخت») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.
1. کارنوتیک خود را نسبت به حفاظت از اطلاعات و محرمانگی کاربرانش متعهد می‌داند.
2. کارنوتیک با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.
3. کارنوتیک مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربران را ندارد.
4. کارنوتیک مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
5. کارنوتیک مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری کاربران، توسط اشخاص ثالث ندارد.
6. کارنوتیک موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری کاربران است و همچنین تا حد امکان آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
7. کارنوتیک تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری کاربران انجام می‌دهد، ازاین‌رو کارنوتیک نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت کاربران از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود است، مسئولیتی ندارد.
8. کارنوتیک مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری کاربران، توسط اشخاص ثالث ندارد.
کاربر بایستی برای استفاده از تمام خدمات کارنوتیک از نرم‌افزارها و نسخه‌های معرفی شده توسط کارنوتیک برای دسترسی به بخش‌های مختلف کارنوتیک استفاده کند و اگر کاربری به هر دلیلی توانایی دسترسی به بخشی از کارنوتیک را نداشته باشد باید مشکل را با کارنوتیک مطرح کند و کارنوتیک وظیفه دارد در یک محیط تست شده مشکل کاربر را بررسی و حل کند و در صورت حل نشدن مشکل، کارنوتیک هیچ گونه تعهدی برای جبران ندارد.
تبصره 1:
چنانچه در توضیحات هر یک از دوره ها و سایر محصولات کارنوتیک نیازمندی‌های خاصی (اعم از نیازمندی‌های قابل تهیه مانند نرم افزاری خاص و …) درج شده باشد و یا محصول جهت اجرا وابسته به یک محصول و یا سرویس دیگر باشد، فراهم سازی مجموعه نیازمندی‌ها بر عهده کاربر است و کارنوتیک مسئولیتی برای تهیه آن ندارد.
1. شرایط محصولات و دروه‌ها در بخش جزییات محصول و دوره به نحو کامل درج‌شده است و مدرس و کارنوتیک در خصوص موارد ذکر نشده تعهدی ندارند.
2. فایل محصولات و دوره‌ها به زبان فارسی و یا همراه با ترجمه زبان فارسی است.
3. محصولات و دوره‌های منتشر شده توسط کارنوتیک به صورت کامل بررسی شده اند.
4. با توجه به موارد فوق‌الذکر، مدرس و کارنوتیک تعهدی نسبت به فراهم نمودن موارد زیر جهت ارائه همراه با محصولات خریداری‌شده ندارند:
circle راهنمای فارسی استفاده از محصولات و دوره‌ها
circle خدمات شخصی‌سازی دوره خریداری‌شده برای کاربر
circle پاسخ به سوالات کاربر در خارج از پلتفرم کارنوتیک
1. در صورتی که پشتیبانی مدرس به عنوان یکی از خدمات دوره خریداری شده، از طرف کارنوتیک اعلام شده باشد، کلیه خدمات پشتیبانی تنها در بستر کارنوتیک قابل اجراست و کارنوتیک درباره تعاملات خارج از بستر خود هیچ تعهدی ندارد و می‌تواند نسبت به تعاملات خارج از چهارچوب اعلام شده، اقامه‌ی شکایت کند.
تبصره:
مدرس بنابر صلاح‌دید خود می‌تواند در مواردی از پاسخ دادن به کاربر اجتناب کند و در این صورت اگر قابلیت پشتیبانی در دوره ذکر شده باشد، کاربر می‌تواند مورد را به کارنوتیک گزارش داده و در صورت تایید توسط کارنوتیک، مبلغ دوره به حساب کاربر بازگردانده می‌شود.
2. بررسی دیدگاه‌های هر محصول و دوره، چگونگی پاسخگویی مدرس به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ‌ها می‌تواند معیار خوبی برای سنجش کیفیت پشتیبانی مدرس از دوره باشد. در صورت گزارش کاربران نسبت به ضعف پشتیبانی مدرس در دوره‌هایی که قابلیت پشتیبانی برای آن‌ها ذکر شده، کارنوتیک خود را مسئول رسیدگی به شکایت کاربران خود می‌داند.
3. پشتیبانی دوره خریداری‌شده در صورتی که قابلیت پشتیبانی برای آن ذکر شده باشد، صرفاً توسط مدرس و نماینده تایید شده آن انجام خواهد شد و کارنوتیک صرفاً مطابق شرایط مرجوعی محصولات نظارت بر روند پشتیبانی را بر عهده دارد.
1. مستفاد از ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده ۱ آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات کارنوتیک که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود، اما کارنوتیک در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ ثبت سفارش، کارنوتیک مجوز بهره‌برداری از محصول خریداری‌شده را لغو و مبلغ پرداخت‌شده را به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید:
2. وجود مشکل اساسی در محتوای دوره که قابلیت اصلی آن را تحت تأثیر قرار داده و بدون آن دوره هیچ عملکردی نداشته باشد. (با رعایت بخش «15» قرارداد حاضر)
تبصره:
چنانچه مشکل اساسی در نسخه جدید ایجادشده باشد یا به دلیل وابستگی محصول با سرویس‌ها و سایر محصولات رخ‌داده باشد، لازم است حداقل ۱۴ روز بگذرد تا اطمینان حاصل شود که مشکل قابل‌ رفع نیست.
3. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و دوره ارائه‌شده به کاربر، کاربر موظف است مراتب را پس از ایجاد دسترسی به دوره به کارنوتیک اعلام نماید و کارنوتیک موظف است ضمن پیگیری مغایرت از مدرس، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت کارنوتیک صرفاً کسر وجه محصول از حساب مدرس، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «10») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.
4. با توجه به بند ۱ ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:
circle خرید اشتباه
circle خرید تکراری
circle عدم توجه به توضیحات و امکانات دوره و محصول
circle عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از محصول که در توضیحات درج‌شده است
circle عدم توانایی در استفاده از محصول و دوره به دلیل ضعف دانش فنی
circle تغییرات در نسخه‌های جدید که حذف یا اضافه شدن برخی امکانات را به همراه داشته باشند
circle عدم تجهیز به نیازهای موردنظر کاربر در شرایطی که در توضیحات نیز این امکانات درج نشده باشد
circle عدم نیاز به محصول
circle عدم استفاده از محصول
1. کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات و موارد مشابه دقت فرماید.
2. دوره و یا محصول معیوب و همچنین مورادی که دارای مشکل باشند پس از تایید کارشناسان کارنوتیک و در صورت عدم رفع مشکل توسط مدرس، در کارنوتیک فروششان متوقف خواهد شد.
3. کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از امکانات کارنوتیک استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، کارنوتیک ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به کارنوتیک پرداخت نماید.
4. تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد کارنوتیک محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، کارنوتیک مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است.
5. این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که کارنوتیک در پلتفرم خود منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت کارنوتیک میان کاربر و کارنوتیک به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلی بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویی چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرایی در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.
6. کارنوتیک می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که کارنوتیک اعلام می‌کند، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است. کارنوتیک درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، ۱۰ روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه کارنوتیک را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود مراتب را به کارنوتیک اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از کارنوتیک ندارد. در هر صورت کارنوتیک مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت کارنوتیک، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود. اما همواره کارنوتیک می‌کوشد تا در تمامی اقدامات خود مصلحت کاربرانش را مد نظر قرار دهد.
7. کاربر با استفاده از وب‌سایت کارنوتیک اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان کارنوتیک و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات پلتفرم کارنوتیک است، ملغی است.